Emre'nin Bloğu

blog_logo

Evinde 300’den Fazla Fareyle Yakalanan Kadın

Evinde 300’den Fazla Fareyle Yakalanan Kadın

Konutun içinden paylaşılan bir videoda polis “Ne çocuklar ne de hayvanlar bu tür ortamlara katlanabilir.” dedi. Fareli evde yaşayan Floridalı Shannon Marie Morgan, 12 adet hayvanlara karşı şiddet ve 1 adet çocuk ihmali suçlamasıyla karşı karşıya. Evine gelen polisler, evde 300 fare, kediler, yılanlar, bir köpek ve bir dağ gelinciği olduğunu gördü. Tüm bu hayvanlara ek olarak evde bir de çocuk bulundu. 

Polisler hayvanlara eziyet eden biriyle ilgili aldıkları şikayetii araştırmak için belirtilen adrese gitti. Polis merkezinden yapılan basın açıklamasında, Polisler konuta girer girmez keskin amonyak kokusu nedeniyle boğuldu.” dedi. “Başlangıçta yılanlar ve kemirgenler bulunan birkaç kafes ve cam akvaryum gözlemlediler fakat daha sonra evde serbestçe dolaşan fareler ve kediler de buldular. Tüm bulunan hayanlar temel ihtiyaçlardan uzak bir şekilde yaşıyordu.”

300 fare
Evin içinden bir görüntü. Kaynak: nypost.com

Tutanakta polisler evin tüm zeminin dışkı nedeniyle kaygan olduğunu bildirerek, tavanın sineklerle kaplı olduğunu ve konutun çöplerle dolu olduğunu yazdı. Evde daha fazla keşif yapan yetkililer, konutun her yerine dağılmış çöp, kirli tabaklar ve çürümüş yiyecekler şaşkına döndüler. Tüm bu pislik bölgeye daha fazla hamamböceği ve sineğin yayılmasına neden olmuştu. 

Polisler yatak odasının birinde gelincik, diğerinde ise içinde köpek bulunan iki kafes buldular ve bu hayvanların yiyecek veya suya hiçbir şekilde erişimleri olmadığını belirttiler. Yetkililer, adı ve yaşı açıklanmayan bir çocuğun bulunduğu başka bir odada, yerde hamam böcekleriyle kaplı bir şilte ve aktif olarak bir fareyi parçalayan çok sayıda kedi gördüklerini bildirdi.

Üçüncü yatak odasında ise kafeslerde bulunan 50 fareye ek olarak serbestçe dolaşan 300 fare vardı. Bir memur tutanakta kemirgenlerin odanın kontrolünü tamamen ele geçirdiğini yazdı.

Hayvan kontrol ekibi, son olarak üç yılan, yedi kedi, bir köpek ve tüm farelerin evde daha fazla inceleme yapılabilmesi için evden alınarak barınağa götürüldüğünü belirtti.

Yeminli beyanına göre sanık, artık konutta yaşamadığını fakat her gece konutu ziyaret ettiğini söyledi. İddiaya göre evdeki durumun kötüleştiğinin farkında olduğunu fakat farelerle ilgili yardım alabilmek için sürekli şirketleri aradığını, bunlardan hiçbirinin yardım etmediği ve evinin içinde bulunduğu koşullarda yaşamak istemediğini söyledi.

Şerif Mike Prendergast yaptığı açıklamada, “Herhangi bir tacize müsamaha gösterilmemeli.” dedi. “Bu konutun ve bu olaydaki hayvanların koşulları o kadar kötüydü ki polis merkezi personeli içeri girmemeleri konusunda uyarıldı.”

“Ne çocuklar ne de hayvanlar bu tür bir ortama asla katlanmamalı. Vatandaşlarımızın olası çocuk veya hayvan ihmali belirtilerini bildirmeleri çok önemlidir. Hayvan kontrol ekibimiz, yardımcılarımız ve olay yeri uzmanlarımız bir kez daha olağanüstü bir iş çıkardı.”

Yazıyı Paylaş

Okumaya Devam

Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapmak için tıkla!x