Emre'nin Bloğu

blog_logo

Yurt dışına yerleşmek: En yüksek maaş veren 10 şehir

Yurt dışına yerleşmek: En yüksek maaş veren 10 şehir

Herkes kendi yaşam kalitesini bir şekilde yükseltme pelinde. Bu nedenle yurt dışına yerleşmek herkesin doğal bir seçeneği olarak görünüyor.  Peki hayat standartlarını yükseltmek tam olarak ne demek? Çok para kazanmak mı? Bu birçok insanın hayali zaten. Yurt dışına yerleşmek belki size göre kolay olabilir ancak diğer ülkelerde gerçekten ne kadar kazanabilirsiniz? 

Göç ve Maaş: Diğer ülkelerde maaşlar ne kadar?

Dil ve e-öğrenme platformu Preply yaptıkları bir analizin parçası olarak 1.5 milyon iş ilanını inceledi. Çalışma iş hayatındaki profesyonellerin hangi şehirlerde en fazla maaş kazanabileceğini gösterdi. 

10. sıra: Miami

Yurt dışına yerleşmek isteyenler için en yüksek maaş sıralamamızda 10. sıra Florida‘nın güney ucundaki Miami’ye gidiyor. Tıp teknolojisi, gıda sanayi, inşaat ve lojistik gibi ekonominin önemli sektörleri burada yer almaktadır. Bu arada Miami’ye göç eden yabancılar bu yukarıdaki alanlarda düzenli iş bulmaları durumunda ortalama 70.000 avroya kadar kazanıyor.

9. sıra: Denver

Analize göre Denver’daki vasıflı işçilerin ortalama geliri yılda yaklaşık 74.000 avroya tekabul ediyor. Colorado’da lojistik, ulaşım, bilişim ve telekomünikasyon en önemli ekonomik sektörler arasında yer alıyor.

8. Sıra: Austin

Sekizinci sırada yine bir ABD şehri Austin var. Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük ikinci eyaleti olan Teksas’ın başkenti olan Austin, göçmen iş arayanlar için sayısız fırsat sunmaktadır. Vasıflı işçiler ortalama olarak yılda yaklaşık 81.000 avro kazanabilir.

7. Sıra: New York

Austin’in hemen ilerisinde bulunan New York sıralamada yedinci sırada. Analize göre göçmenler için ortalama yıllık maaş 82.000 avro. New York’ta ekonominin çok sayıda kolu göçmen kabul ediyor. Kimya endüstrisi ve teknolojik gelişmeye ek olarak, bilişim sektörü de çok sayıda iş fırsatı sunuyor. 

6. sıra: Paris

Paris’te göçmenler tıp, mühendislik, satın alma veya lojistik sektöründe kendilerine iş bulabilirler. Yıllık maaş Paris’te yaklaşık 94.000 avro.

5. sıra: Phoenix

ABD’de bulunan Phoenix’te göçmenler Paris veya New York’tan daha fazla kazanabiliyor. Burada yıllık ortalama maaş 108.000 avro civarında. En çok iş ilanını bilişim ve telekomünikasyon sektöründen şirketler veriyor.

4. sıra: San Francisco

San Francisco’da hizmet şirketleri, reklamcılık ve özellikle bankacılık sektöründe çok sayıda iş imkanı bulunuyor. Analize göre göçmenler için yıllık 114.000 avro ortalamasında maaş veriliyor.

3. sıra: Boston

Boston’daki göçmenler için yılda 118.000 avroya kadar maaş mümkün. En büyük işverenler sağlık, eğitim ve ticaret sektöründe mevcut.

2. sıra: Chicago

Chicago, açık bir farkla sıralamada ikinci sırada yer alıyor. Kimya ve gıda endüstrisinden ve araç ve makine mühendisliğinden şirketler burada yoğun olarak çalışmakta. Yurt dışına yerleşmek ve daha iyi hayat şartlarına erişim sağlamak isteyen göçmenler Chicago’da yılda yaklaşık 132.000 avro kazanabilirler.

1. sıra: Toronto

Sıralamaya göre göçmenler şu anda Kanada’nın Toronto kentinde en yüksek maaşı alabiliyor. Burada finans, yatırım bankacılığı veya çeşitli telekomünikasyon alanları gibi mesleklerde yıllık 165.000 Euro maaş alınması mümkündür.

Yazıyı Paylaş

Okumaya Devam

Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Yorum yapmak için tıkla!x